Témata/Úvodníky


Jakoby nebylo herních webů, blogů a stránek za celá ta léta dost, tak proč tenhle blog? Když pominu svou snahu v roce 2001 si hrát s HTML kódem a udělal jsem si jednoduchou stránku, na které jsem se zabýval tím, nad čím jsem zrovna trávil v herní oblasti čas, což jsem nakonec vzdal, protože jsem houby programátor a nakonec jsem se pak vždycky někam připojil, kde už po programátorské stránce bylo hotovo a kde mi bylo umožněno psát.

Nakonec jsem se však rozhodl vyhledat vlastní prostor a rozhodl jsem se psát články, reporty či recenze, nazvěme to jakkoliv, o hrách, které mě zajímaly, zajímají, nad kterými jsem někdy v životě strávil nějakou tu hromadu času a vždycky potom přemýšlel, jak bych to popsal. A jelikož píši rád, nebudu si nalhávat, že by mi to nechybělo, kdybych odešel ze všech existujících webů, tak jsem se rozhodl právě pro tento blog. Jdu do toho s rizikem, že to nebude nikoho zajímat a budu to dělat jen sám pro sebe, ale to mi nevadí, dělám to pro svou vlastní radost, něco si zahrát, sesumírovat si to a něco o tom sepsat. Prostě něco jako takový cestopisný deníček. Někteří jej píší a schovávají pod postel, já to budu psát tady. A samozřejmě pokud se sem někdo podívá a bude se mu to tady aspoň malinko líbit, tak mě to samozřejmě potěší :-)

Jelikož jsem orientován na staré hry hlavně z první poloviny 90. let, tak si přes to občas zahraji i nějakou tu novinku, takže čekejte oldschool, ale občas i výlet do aktuálního herního dění, nepočítejte však s nějakým novinařením a soudobými aktualitami, každou hru vesměs hraji s odstupem času. I novinka se mi do času vleze až tak po dvou až třech letech od vydání.

Ringo (29.7.2019)

Tématické články:
Herní žánr Adventure - tematické povídání (Anorak, Richmond, Červ a Ringo) - diskusní téma

Od časopisu Dech draka až k Cadaverovi - vztah k RPG hrám vybudovaný literaturou a stolními hrami

CRPG Book - téměř kompletní encyklopedie počítačových roleplaying her. - o knize CRPG book

A Guide to Japanese RPG od Bitmap Books - o knize Průvodce japonskými RPG29.12.2019 Pařanské vánoce - návrat k legendám
4.3.2020 Info č. 6 - zrušený podrobný průvodce blogem :-)
28.5.2020 Info č. 7 - kosmetické změny
29.7.2020 Info č. 8 - 1 rok na blogu
22.8.2020 Info č. 9 - Pozdrav z dovolené27.11.2020 - Info č. 11 - Opravdu hektický pařanský měsíc18.12..2022 Info č. 20 - Takové zimní pařanské povídání. A proč Excalibur č. 19?22.2. 2023 - Info č. 23 - chladný únor rozehřeje vzpomínka na Score č. 2
27.8.2023 - Info č. 24 - půlroční rekapitulace, léto, dovolená a hry
3.1.2024 - Info č. 25 - Jaký byl herní rok 2023?


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak definovat žánr Dungeon - názorová výměna Richmond, Elemir, Anorak(jvempire), StriderCZ a Ringo

Ishar: Legend of the Fortress

Pokémon - dětinská záležitost nebo komplexní fenomenální RPG?